Liga 1 Fotbal Romania: stiri si rezultate Liga 1 20.04.2024

Fotbal Romania stiri din Liga 1, clasament si rezultate Liga 1 de fotbal din Romania, cele mai noi stiri fotbal Romania, livescore Liga 1 20.04.2024

Slovacul Tomas Vinovsky a câştigat şi etapa a 2-a la Charpatian MTB Epic 2017 şi deţine un avans de peste 4 minute înaintea ultimei zile de concurs

Toate eforturile pentru înlăturarea lui Burleanu! "Acesta este unul dintre motivele pentru care Generaţia de Aur nu şi-a dezvăluit candidatul". Alesul: "Toţi îl găsesc cel mai potrivit"

Rednic, la a cincea victorie în campionat: Mouscron a câştigat cu 3-2 meciul din ultima etapă! Rotariu a fost titular, însă a fost înlocuit după pauză!

Dezvaluire epocala Football Leaks: Neymar primeste in cont 100.000 € pe zi! IN FIECARE ZI!

Derby-ul schimbă jumătate de echipă! 6 titulari noi la FCSB diseară » Dinamo e mult mai omogenă

Omul Derby » Surprinzător! Cine este jucătorul cu cele mai multe meciuri FCSB - Dinamo în CV, dintre cei care vor evolua diseară

Ce scriu azi ziarele de sport din lume (24 septembrie 2017)

VIDEO Rednic, încă o victorie în Belgia » A făcut show pe teren după al 5-lea succes în 8 meciuri

Îl cere la Barcelona sau tatonează terenul pentru a pleca Manchester City? Messi l-a luat la întrebări, chiar pe teren, pe unul dintre adversari

Medalii de aur la Open-ul de Judo din Belgrad! Marcel Cercea şi Alexandra Pop au urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului

Contra vrea să ducă naţionala în provincie! "Am vorbit cu cei din federaţie, ştiu cât de iubită este echipa naţională acolo". Oraşul care are şansa să fie gazdă după 10 ani

"A făcut un meci mare, a reuşit un gol magnific!" Primele laude pentru Stanciu din partea presei belgiene

Fără Neymar, PSG a pierdut primele puncte din acest sezon! Dezvăluire de senzaţie: salariul primit de brazilian la Paris

Horia Tecău, faţă în faţă cu cei mici şi cu subiectele zilei: US Open, echipa de Cupa Davis a României, Florin Mergea şi o nouă tentativă la dublu mixt cu Simona Halep. "Poate o dată nu va fi prioritatea numărul zece, poate va fi măcar prior

Karim Benzema, implicat într-un accident rutier în Spania la doar o zi după ce a semnat prelungirea contractului cu Real

LIVE SCORE | Juventus Bucureşti - Gaz Metan, ora 15:00! Ardelenii au o singură victorie, succes obţinut în faţa celeilalte echipe nou-promovate în Liga 1

LIVE BLOG | FCSB - Dinamo, de la 20:30. Derby nou, antrenori noi, jucători noi, suporteri noi. O altă faţă a ”Marelui Derby”, diseară pe Naţional Arena

Maxim a purtat tricoul cu numărul 10 la ultimele două meciuri, dar Contra are alte planuri! Cei doi fotbalişti care pot prelua rolul 'magicianului' la naţională

Decizie fara precedent in Romania! Muzica data tare seara tarziu va poate aduce 5 ANI de inchisoare!

ULTIMA ORA! Coreea de Nord a anuntat ca un atac nuclear asupra SUA este INEVITABIL!

Blonda cu silueta de brazilianca pe care barbatii au urmarit-o la plaja. Cum arata cand se intoarce cu spatele

Messi l-a "vrajit" pe pustiul de la Girona care l-a marcat aseara! Ce i-a spus cand a vazut ca se tine dupa el pe tot terenul :))

Meciul asta ar putea fi finala! 6 lucruri de stiut inainte de Dortmund - Real Madrid, marti la ProTV (21:45)

Echipa fabuloasa care ramane fara contract in 2018. Messi, "cireasa de pe tort" :)) Cum arata primul "11"

SURPRIZA! Cand a pierdut Steaua ultimul meci pe teren propriu in Liga 1? Are 17 la rand fara infrangere

OPINIE | Pe bune! Cat mai are de gand Ilie Nastase sa arate degetul mijlociu Romaniei?

Marius Niculae dezvăluie: "Am pariat că Ronaldo ia Balonul de Aur la 5 ani după ce pleacă de la Sporting" » Ce planuri are: "Sper să găsesc un mare talent"

liveTEXT + VIDEO ACUM » Juventus - Gaz Metan 1-1 » Roberto Romeo egalează imediat după pauză

Scandal după CFR - FCSB » Un jucător a fost exclus din lot pentru că a petrecut

Unul dintre cei mai în formă antrenori din Liga 1 refuză să antreneze la Dinamo: "E imposibil"

VIDEO Supergol marcat de Torje în Turcia » Karabuk a pierdut fără drept de apel pe teren propriu

FOTO Imagini horrror » Cum arată piciorul lui Diego Perotti după Roma - Udinese

Halep nu renunţă: "Mai am un obiectiv anul acesta, să devin numărul 1 mondial!"

Ce s-a întâmplat sâmbătă, la fascinanta cursă din munţii sălbatici ai României, MTB Epic 2017

VIDEO | Vasile Miriuţă, mesaj pentru fanii lui Dinamo cu doar câteva ore înainte de derby: "Am aşteptat o viaţă acest meci!"

Raluca Olaru, eliminată în primul tur al probei de dublu, la turneul de la Wuhan

ULTIMA ORĂ | Mirel Rădoi se află la Ploieşti pentru a finaliza negocierile! Fostul căpitan al Stelei vrea să preia un club din Liga 1

LIVE SCORE | Juventus Bucureşti - Gaz Metan 1-1! Călinţaru a deschis scorul, Romeo a egalat

Pantilimon a fost titular pentru Deportivo şi a primit patru goluri de la Espanyol! Andone a intrat în repriza a doua!

Nu ai loc de greşeli cu Dan Petrescu! Antrenorul CFR-ului a exclus un fotbalist din lot imediat după meciul cu FCSB

SPECIAL | Povestea de succes a unui fost fotbalist român stabilit la Londra. Şi-a deschis propria academie, iar acum colaborează cu Chelsea. Englezii îi aşteaptă pe ”Stambord Bridge” pe Hagi şi Dan Petrescu

Marquez câştigă la Aragon şi e lider în MotoGP! Valentino Rossi, pe locul 5 la 24 de zile după fractura de tibie şi peroneu

Espanyol 4-1 Deportivo. Pantilimon, ghinion total! A luat un autogol si un penalty! Andone a intrat si el

VIDEO! Gol fenomenal marcat de Stanciu! Romanul, deciziv pentu Anderlecht cu gol si pasa de gol

Curata nebunie! Ce se intampla cu telefonul tau cand il pui in acest aparat

Motivul incredibil pentru care Van Nisterlooy a fost vandut de United. Ce i-a facut lui Ronaldo. Ferguson l-a dat afara imediat

Alibec vs Nemec, Budescu vs Salomao. Cum arata echipele probabile la Steaua - Dinamo

BOMBA LA CFR! Dan Petrescu a dat afara un jucator. A petrecut in club dupa 1-1 cu Steaua

VIDEO Juventus - Gaz Metan 1-1 » Egal spectaculos între ultimele echipe din Liga 1

VIDEO Meci dramatic la Iaşi » ACS Poli Timişoara a obţinut un punct la ultima fază, după ce ieşenii au avut un gol anulat în prelungiri

Alibec, dezamăgit de o parte a suporterilor FCSB: "Vin la stadion să înjure" » Cum explică problemele din jocul său

Jucătorul acuzat de blat reacţionează la o zi după meciul jucat în Liga 1: "A fost o indecizie"

Sorana Cîrstea, calificată în turul al doilea la Wuhan » Ar putea juca împotriva campioanei de la US Open

Dan Petrescu are un nou mesaj pentru Mihai Stoica: "Ştiu ce vrea" » Ce rezultat îşi doreşte în Derby

VIDEO Cu Răzvan Lucescu pe bancă, PAOK merge ceas în campionatul Greciei » Este neînvinsă în primele cinci meciuri

FOTO Imagini revoltătoare înainte de Derby » Cum sunt transportate în tribună persoanele cu dizabilităţi

Contra, lovitură pentru Dinamo înaintea derby-ului cu FCSB: "Nu mai am niciun trecut dinamovist!"

VIDEO Parcurs dezastruos pentru una din adversarele FCSB-ului din Europa League! Au ajuns pe penultimul loc în campionat!

VIDEO Tătăruşanu, la primul gol primit după după 373 de minute

Rădoi, la un pas să preia Juventus Bucureşti: "Sper să se rezolve în această săptămână!" Planul? Opriţa antrenor, jucători străini şi o nouă denumire pentru club: "Trebuie neapărat să schimbăm numele"

Înfrângere categorică pentru Lugano în campionatul Elveţiei, înaintea meciului cu FCSB

Slovacia a obţinut cele mai importante trofee după patru zile de ciclism la Carpathian MTB Epic. Două victorii şi pentru România la ”general”

I-a ieşit şi de data asta! Alin Şeroni, fundaşul pe care Ionuţ Popa l-a trimis atacant, a egalat la ultima fază din CSM Poli Iaşi - ACS Poli Timişoara 1-1. Gazdele au avut un gol anulat în minutul 90+2

CSM Focşani a obţinut primele puncte în Liga Naţională, după o victorie cu o favorită la play-off. Rezultatele etapei a 4-a în handbalul masculin

Sânmărtean a refuzat să meargă la Dinamo: "Am vorbit cu Adi Mutu, dar drumurile noastre nu se intersectează". Motivul deciziei şi cât a contat trecutul roş-albastru

FOTO | Accidentare cumplită suferită de Alin Şeroni după ce a adus egalarea pentru ACS Poli! A fost dus la spital cu ambulanţa

Paul Andronic s-a impus la Câmpulung Muscel şi e noul campion la viteză în coastă

Becali: "Au venit scouteri de la Chelsea, Everton, sunt mulţi!" Cine formează "tripleta de aur" de la FCSB: "Pe ei şi pe Nedelcu îi dau doar peste doi ani pe sute de milioane"

LIVE BLOG | FCSB - Dinamo, de la 20:30. Echipele de start: Florinel Coman i-a luat locul lui Tănase, Steliano Filip a revenit. Câte bilete s-au vândut pentru Marele Derby. Becali: "Coman, Man şi Tănase sunt Tripleta de Aur"

ULTIMA ORA | Surpriza mare: directorul sportiv al lui Chelsea este pe National Arena!

Victorie pentru istorieeeee!!! Romania, semifinalista la Mondialul Pustilor de la New York. Performanta superba pentru micii jucatori romani

Au cheltuit 200 de milioane, dar le merge in continuare prost! Milan, la al doilea esec in noul sezon din Serie A: 0-2 cu Sampdoria

Real Madrid i-a prelungit contractul perlei Asensio! Clauza uriasa de reziliere fixata de Florentino Perez noului "magician" de pe Bernabeu

CSM Iasi 1-1 ACS Poli Timisoara, Juventus 1-1 Gaz Metan, Concordia 1-1 Sepsi | Rezultatele etapei in Liga I

Stranieri in forma: Bicfalvi a marcat iar si a dat un assist, Torje a dat un supergol din lovitura libera. VIDEO

Anuntul Rusiei după ultimele amenintari

The athletes vs. Donald Trump | Scandal monstru in SUA. Sportivii de miliarde ai Americii, in conflict cu presedintele: "E un nesimtit"

Radoi si marele anunt: din nou in Liga I! Noua strategie la club, total opusa de cea a lui Gigi Becali la Steaua

20:30 STEAUA - DINAMO! Coman si Man titulari, Tanase e rezerva! Miriuta ataca cu Nemec! ECHIPELE DE START

Meci uluitor intre Fenerbahce si Besiktas: jucatorii au luat-o razna pe teren si au fost aproape sa incheie meciul mai devreme. Cate eliminari a dat arbitrul

Doi stelisti si un dinamovist, urmariti de STRAINI la derby! Scouterul care l-a descoperit pe Lewandowski vine la meci

V-ati intrebat vreodata de ce intr-un pachet sunt 20 de tigari? Strategia care intretine dependenta

Dan Petrescu i-a dat IGNORE lui Mihai Stoica! I-a raspuns la toate ironiile cu o singura fraza

"Bai, tu ai venit de la City, nu?!" Dialogul avut de Messi cu un adversar la meciul Girona - Barcelona

"Au venit de la Chelsea si Everton, vor sa-i vada! Dar ii dau abia peste 2 ani, ca astia sunt TRIPLETA DE AUR". Becali viseaza la o afacere MBAPPE

S-a intors "Mafiotu" :) SUPER FAZA: cum a reactionat fostul impresar cand mai multi suporteri i-au cerut bilete la stadion

Cum a ajuns Alin Tosca pe lista golgheterilor BARCELONEI :) Situatie rara! Marcatorii Barcei: 1) Messi, 2) Jucatorii altor echipe

liveTEXT ACUM A început Marele Derby! FCSB - Dinamo 0-0

VIDEO Parcurs dezastruos pentru una din adversarele FCSB-ului din Europa League! A ajuns pe penultimul loc în campionat!

Nu doar la FRF sunt probleme! Propagandă & Realizări la LPF: lista promisiunilor neonorate ale lui Gino Iorgulescu

FOTO+VIDEO Echipa Europei a triumfat la prima ediţie Laver Cup! Roger Federer a adus victoria europenilor

Becali recidivează! Schimbarea ordonată la pauza derby-ului cu Dinamo » E al 15-lea meci în care FCSB face o modificare după 45 de minute

Noul căpitan al lui Dinamo a dezvăluit că Miriuţă a decis să-ia ia banderola lui Filip: "Nu am discutat"

Becali exultă după 1-0 cu Dinamo: "Eu cânt «Traviata» de Verdi la ora asta! Ce-mi pasă mie de Alibec?!"

Dică îi "înţeapă" pe dinamovişti după victoria din derby: "Probabil am văzut meciuri diferite" » Cum explică schimbarea lui Alibec la pauză

Alibec recunoaşte că a jucat slab în prima repriză cu Dinamo » Motivul pentru care evoluţiile sale sunt mai bune în cupele europene

Hanca, după înfrângerea cu FCSB, 0-1: "Să vedem dacă vom avea puterea să ne revenim"

Miriuţă primeşte un prim avertisment după derby-ul pierdut cu FCSB, 0-1: "Să fie atent la discurs!"

Becali se face tenor: "Cânt Traviata!". Tunurile pe Alibec: "Ce, stăm după el?!"

Incidente la finalul derby-ului! Iritaţi de fanii FCSB-ului de la tribuna a doua, dinamoviştii au sărit la bătaie. Ce s-a întâmplat după fluierul final pe Arena Naţională

Eroul FCSB nu dă şanse ”câinilor” nici după meci: ”Sunt buni, dar noi am fost mai buni decât Dinamo şi am câştigat!”

Opinia lui Sânmărtean după FCSB - Dinamo: "Alibec? Se întâmplă şi la case mai mari"

Concluziile lui Miriuţă, după un debut cu stângul pe banca lui Dinamo: "Steaua nu a fost mai bună decât noi, au avut primul şut în minutul 30!". Ce a spus despre greşeala decisivă făcută de Steliano Filip

"N-a vrut să intre în poartă, au avut mai multă şansă". Nedelcearu s-a contrat cu Gnohere în timpul meciului: "Suntem foşti colegi, nu e frumos. Ăsta e el!"

Dică, despre reţeta cu care a "răpus" Dinamo. De ce l-a schimbat pe Alibec la pauză şi ce mesaj i-a transmis atacantului

Alibec e sincer: "Am jucat slab şi am fost schimbat. Nu sunt în formă, dar voi munci mai mult". Cum a trăit penalty-ul ratat de prietenul Budescu: "Deja mă bucuram, nu mi-a venit să cred"

Mutu, supărat după înfrângerea cu FCSB! "Am dominat, am fost mai buni, clar". Mesaj pentru Filip: "Să dea drumul la treabă!"

Discurs echilibrat al lui Mihai Stoica: "Victoria e meritată, dar nu neg că adversarii noştri au avut ocazii". Directorul sportiv de la FCSB continuă conflictul cu PCH: "E destul de greu ce vor ei. Fata mea..."

STEAUA 1-0 DINAMO! Stelistii se apropie la 1 punct de CFR, Dinamo ramane in afara zonei de playoff

Aparitie inedita a Simonei Halep pe covorul rosu de la Wuhan. Cu gandul la primul loc, romanca a avut timp si de party

Amintirile lui Chivu la 7 ani dupa Liga luata cu Inter: cum a fumat cu Mourinho in vestiar si ce le-a spus portughezul inainte de meci

De la tenis de masa...la masa! Campioanele Europei s-au intors in tara si au deja un nou obiectiv: aurul mondial

Generatia de Aur a lui Hagi si Popescu a fost razbunata. Tot in America, pustii Romaniei au ajuns in semifinalele mondiale: VIDEO

BREAKING NEWS! Angela Merkel a primit o veste soc in urma cu putin timp

Faza care ar fi schimbat derbyul: Benzar a intrat dur la Nascimento, dar Kovacs l-a iertat de rosu! Trebuia eliminat?

Becali, extaziat de victoria din derby! "O victorie cu Dinamo e cea mai mare bucurie! Nu ma mai intereseaza nici de scouteri, nici de Alibec, de nimic!"

"N-am fost cu nimic mai prejos! Suporterii, minunati!" Reactia lui Miriuta dupa debutul pe banca lui Dinamo

Reactia EROULUI stelistilor dupa ce a decis derbyul cu Dinamo. Ce a spus Momcilovic

De ce l-a scos Dica pe Alibec la pauza?! Prima reactie a antrenorului dupa victoria cu 1-0 in fata lui Dinamo

VIDEO EPIC! Becali, "Pavarotti" dupa victoria cu Dinamo: "Emotia te face sa canti TRAVIATA, de VERDI!" :) Chiar si bodyguarzii au inceput sa rada

Reactia lui Denis Alibec dupa ce a fost schimbat la pauza: "Nu sunt in forma, voi munci mai mult". Mesaj pentru Budescu: "O sa-i dau un capac" :)

Romania, a patra in lume la Mondialul Pustilor: cea mai buna performanta obtinuta de pustii Luceafarului in istoria participarilor la Danone Nations Cup

Urmasul lui Sagan a cucerit muntii Romaniei in ziua in care rutierul a devenit din nou campion mondial! Deznodamant incins in Carpathian MTB Epic 2017

TOP 3 cele mai frumoase goluri marcate de Romania la Mondialul Pustilor. Juniorii Luceafarului au obtinut cea mai buna performanta in istoria participarilor noastre

VIDEO Meci dramatic la Iaşi » ACS Poli Timişoara a obţinut un punct la ultima fază, 1-1, după ce ieşenii au avut un gol anulat în prelungiri