Gazeta Sporturilor, stiri fotbal Gazeta Sporturilor 28.11.2021

Gazeta Sporturilor, stiri fotbal Gazeta Sporturilor, cele mai noi stiri Gazeta Sporturilor 28.11.2021

Mihai Iosif n-a mai rezistat până la pauză! Ce s-a întâmplat în minutul 40 din Rapid - Mioveni

Mihai Iosif (47 de ani), antrenorul Rapidului, i-a înlocuit pe Albert Stahl (22 de ani) și pe Antonio Sefer (21 de ani) în minutul 40 al meciului cu CS Mioveni, la scorul de 0-1.  Rapid a făcut o repriză sub orice așteptări în fața Mioveniu

CS Universitatea Craiova - FCSB, în etapa #17. Echipe probabile + cele mai tari cote

CS Universitatea Craiova joacă acasă cu FCSB, în etapa #17, de la 20:15. Meciul e liveTEXT pe GSP.ro, televizat de Digi Sport 1, Telekom Sport 1 și Look Sport+. Programul complet al etapei #17 CS Universitatea Craiova - FCSB, live de la 20:15 Click A

Sepsi - Chindia, în runda cu numărul 17 din Liga 1 » Comentăm împreună partida de la Sfântu Gheorghe!

Sepsi Sf. Gheorghe și Chindia Târgoviște se întâlnesc ACUM, în runda cu numărul 17 din Liga 1. Partida a început la ora 15:00 și poate fi urmărită liveTEXT pe GSP.ro și televizat pe Telekom Sport 1, Digi Sport 1 și Look Plus.  Programul

Ora de start a derby-ului CS Universitatea Craiova - FCSB a fost modificată! Ce se întâmplă cu spectatorii

Meciul dintre CS Universitatea Craiova și FCSB se va juca duminică, începând cu ora 20:15. Inițial, partida a fost programată la ora 20:30.  CS Universitatea Craiova - FCSB, derby-ul rundei cu numărul 17 din Liga 1, poate fi urmărit liveTEXT

Cine îi mai salvează? 3 concluzii după derby-ul sărac Dinamo - FCU Craiova

Dinamo și FCU Craiova au remizat vineri seara, scor 0-0, într-un meci ce i-a îngândurat și mai mult pe susținătorii celor două rivale. Restanți la fotbal, „câinii” și oltenii luptă acum braț la braț pentru evitarea retrogradării, în ti

Meciul Zilei Juventus - Atalanta. Trei ponturi pentru cel mai tare duel al zilei din Serie A

Meciul Zilei vă este prezentat de tipsterii GSP.RO Alberto Boțoghină și Sebastian ...

Alessia, iubita celui mai bun jucător din liga secundă, e în al nouălea cer! Ce veste le-a dat urmăritorilor

Senzuala Alessia Macari și fotbalistul Oliver Kragl, fost la Foggia, Benevento sau Ascoli, așteaptă un copil. Alessia Macari e născută în Irlanda, la Dublin, dar a crescut la Casalvieri, în provincia italiană Frosinone. Cunoscut personaj de televi

All in pe atac! Craiova - FCSB, derby-ul celor mai bune linii ofensive din campionat

Cu CFR Cluj scăpată din bătaia puștii, dar cu multe orgolii și resentimente la orizont, Universitatea Craiova - FCSBse joacă duminică, de la ora 20:30, în 90 de minute în care cele mai bune linii ofensive din campionatul intern trebuie să a

A început duelul România - Peru din Cupa Davis » Nicolae Frunză - Nicolas Alvarez e primul meci al zilei

Echipa României o întâlnește pe cea a statului Peru în semifinalele World Group I din Cupa Davis. Nicolae Frunză (24 de ani, 626 ATP) joacă ACUM contra lui Nicolas Alvarez (25 de ani, 392 ATP). Partida poate fi urmărită în format liveSCORE pe GS

Sepsi - Chindia, în runda cu numărul 17 din Liga 1 » Echipe probabile + cote

Sepsi Sf. Gheorghe și Chindia Târgoviște se întâlnesc sâmbătă, de la ora 15:00, în runda cu numărul 17 din Liga 1. Partida poate fi urmărită liveTEXT pe GSP.ro și televizat pe Telekom Sport 1, Digi Sport 1 și Look Plus.  Programul și r

Două faze controversate în Dinamo - FCU Craiova

Dinamo - FCU Craiova, scor 0-0, n-a avut goluri, însă a avut două momente controversate. În minutul 40 al meciului din „Ștefan cel Mare”, Sekou Sidibe (20 de ani), extrema oltenilor, putea vedea al doilea galben. Mai întâi, belgianul lui Trică

Bani, pedepsit de Mircea Rednic! L-a introdus în minutul 60, dar nu a prins finalul meciului

Ahmed Bani (19 ani) a fost introdus în minutul 60 al meciului Dinamo - FCU Craiova, încheiat cu scorul de 0-0, dar nu a prins finalul pe teren. Mircea Rednic a vrut să demonstreze încă o dată cine este șeful în vestiarul lui Dinamo, după „episo

Bernadette Szocs, în optimile Campionatului Mondial de tenis de masă » Andreea Dragoman, eliminată

Bernadette Szocs (26 de ani, locul 24 mondial) s-a calificat în faza optimilor la Campionatul Mondial de tenis de masă din Houston, Texas, după 4-2 la seturi cu sud-coreeana Jihee Jeon (29 de ani). Bernadette Szocs își continuă parcursul imaculat de

Derby-ul Betano se joacă în Bănie! Cote maxime pentru duelul etapei a 17-a din prima ligă a României

Cele două formații se înfruntă în a doua rundă a returului sezonului regular, pe Ion Oblemenco, duminică de la ora 20:30. Vino pe Betano, acolo unde am pregătit o Misiune Exclusivă pentru derby-ul etapei din prima ligă a Romaniei.  Meciul p

Dosar penal deschis în cazul bâtelor descoperite la derby-ul Craiovei » Detalii de la Parchet

Poliția Municipiului Craiova - Biroul de Investigații Criminale a dispus începerea urmării penale sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase”, în cazul genții pline cu bâte descoperite

Olăroiu, start lansat la noua echipă! 7 goluri marcate în două meciuri

Al Sharjaf, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, a câștigat categoric, scor 4-1. Sharjaf a trecut azi în deplasare de Al Dhafra. Partida a contat pentru runda #2 a Cupei Emiratelor Arabe Unite, faza pentru echipele clasate între locurile 9-14. Oaspe

Etapa 17 // Match Preview CSU Craiova - FCSB

CSU Craiova și FCSB dispută derby-ul etapei cu numărul ...

Ultimele detalii de la Dinamo » Măsura disperată a lui Rednic: ce le-a promis jucătorilor dacă înving FCU Craiova

În încercarea de a-i face pe jucători să se concentreze asupra meciului cu FCU Craiova, Mircea Rednic, antrenorul lui Dinamo, a efectuat antrenamente zilnic în această săptămână. Dinamo o întâlnește pe FCU Craiova în această seară, de la o

Filmarea secretă » Cristiano Ronaldo a făcut prăpăd în vestiarul lui Juventus! Singurul care i-a răspuns

O filmare din vestiarul lui Juventus, de la pauza meciului cu FC Porto din optimile Ligii Campionilor 2020/2021, a devenit virală în spațiul online. Cu portughezii în avantaj la pauză, 1-0, Cristiano Ronaldo (36 de ani) a fost un pachet de nervi: „

Tackling brutal! Nicolae Stanciu a scăpat de o accidentare gravă

Căpitanul Slaviei Praga, Nicolae Stanciu, a fost atacat agresiv de olandezul Til, direct pe tibie, dar a avut noroc și a putut continua jocul. Adversarul a fost eliminat Din cauza unui atac brutal, precum acesta, anul se putea încheia acum pentru Nicol

Cele mai noi stiri fotbal Romania

Ana Maria Popescu a fost declarată cea mai bună spadasină a lumii în 2021!

Ce decizie a luat Jack Grealish după ce a fost prins într-un triunghi amoros: starul lui Manchester City se face băiat de casă! | GALERIE FOTO

Conducerea lui Dinamo l-a contactat pe Leo Grozavu! Ce răspuns a oferit antrenorul | EXCLUSIV

Caz unic în fotbal, din cauza COVID-19! Adversara Benficăi a putut alinia doar nouă jucători. Scorul era 7-0 la pauză

Lăsat acasă după ce a fost criticat de Becali!? Fotbalistul pe care Petrea nu va putea conta cu Universitatea Craiova

Mihai Stoica a dat peste Messi în aeroport! Ce l-a deranjat pe oficialul FCSB: Nu-l dă mintea afară din casă

Sarapova, noua lidera mondiala dupa calificarea in finala

Ioannis Tamouridis a castigat etapa a saptea a Turului Romaniei

Sara Errani va juca finala de la Roland Garros

Octavian Benga a debutat cu dreptul ca antrenor la Viitorul Pandurii, dar echipa a suferit cu ultima clasată Dacia Unirea: ”Lipsă de concetrare la finalizare”

Adrian Drida, fost căpitan al UTA-ei, a primit o suspendare record din partea AJF Arad! ”Toleranţă zero faţă de astfel de manifestări nesportive”

Suspendarea drastică primită de căpitanul Buzăului, redusă! Din ce meci poate fi utilizat din nou Cristian Ciobanu

LPF critică FRF pentru regula jucătorilor U21! Cine are dreptate? » Cum arată cea mai bună echipă a jucătorilor eligibili pentru această regulă + care au fost beneficiarii

Planul lui Hagi » Ce jucător vrea să aducă înapoi, la nici un an după ce l-a transferat

Balaci se revoltă la adresa cluburilor din Liga 1: "Nu e în regulă"

Remiză în deja clasicul Rapid - CS Mioveni » Cum arată ACUM clasamentul

Dezastrul are buletin! Dinamo, 14 meciuri fără victorie după remiza cu FCU Craiova

CS Mioveni - Gaz Metan 1-0 » Prima victorie după 10 meciuri pentru trupa lui Pelici

Germania - Liechtenstein 9-0! Macedonia de Nord a umilit Armenia, 5-0 » Cum arată clasamentul în grupa României

România - Islanda » Echipa de start aleasă de Mirel Rădoi: jucătorul lunii octombrie e rezervă!

Modificare de ultimă oră pe lista lui Florin Bratu » Lotul U21 pentru testul cu Italia